Kredyty dla firm

Dzięki kredytowi firmowemu sfinansujesz zakup maszyny, auta osobowego lub ciężarowego. Kredytujemy każdy pomysł na własny biznes.

Ten kredyt pomoże Ci na starcie z Twoją firmą w mieście Lubin. Początki są najtrudniejsze, my to wiemy. Dlatego wspieramy i pomagamy osobom odważnym.

Jeżeli prowadzisz już działalność gospodarczą- pomożemy Ci rozwinąć firmę. Być może potrzebujesz gotówki na rozwój lub na inwestycje. Wiemy jak Ci pomóc w Twoim sukcesie.

Najczęściej banki przy udzielaniu jakichkolwiek kredytów, bez względu na to czy wnioskodawcą jest osoba prywatna czy też firma, stosują politykę ostrożną. Oznacza to, że nie udzielają kredytu każdemu, kto po niego się zgłosi, ale weryfikują zdolność kredytową klienta. Szansę na kredyt ma ta firma lub osoba prywatna, która posiada odpowiedni wkład własny na kredyt, wysoką zdolność kredytową i nieposzlakowaną opinię finansową. Automatycznie, osoby zadłużone, które w przeszłości miały już problemy ze spłacaniem zobowiązań finansowych nie będą miały większych szans na uzyskanie kredytu bankowego.

Przede wszystkim, firma przy ubieganiu się o kredyt w banku, niezależnie w jakiej formie –kredytu gotówkowego, obrotowego, czy na przykład inwestycyjnego, musi być naszykowana na to, że będzie musiała przejść weryfikację dokonaną przez analityków bankowych. Bank sprawdzi, jaką historię kredytowania ma przedsiębiorstwa w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli zalega on ze spłatą jakiś zobowiązań, albo w niedalekiej przeszłości miał problemy ze spłatą kredytu, raczej nie uzyska kredytu z banku. Dodatkowo, bank w swoich procedurach weryfikacji wiarygodności kredytowej przedsiębiorcy ma kontrolę jego sytuacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i w Urzędzie Skarbowym. Jeśli zalega on z zapłatą składek na ZUS, czy ma zaległości podatkowe u fiskusa, również zamknie sobie tym samym drogę do zaciągnięcia kredytu bankowego.

Pytanie teraz, czy istnieją kredyty dla firm, które nie wymagają kontroli w BIK, ZUS i US? Tak, ale najczęściej nie są one udzielane przez banki, ale instytucje para bankowe. Są to pożyczki bez BIK, przy których nie ma potrzeby weryfikacji zdolności i wiarygodności kredytowej przedsiębiorcy. W praktyce oznacza to, że nawet zadłużona firma może zaciągnąć kredyt w pożądanej wysokości, ale najczęściej będzie się musiała liczyć z tym, że koszty takiego kredytu będą znaczne.

Jedną z firm, które udzielają kredytów dla firm bez sprawdzania w BIK, ZUS i US jest Inicjatywa Mikro MultiMoney. Jest to jedyny w naszym kraju Fundusz Pożyczkowy dla Firm. Każde przedsiębiorstwo, które z różnych względów nie może zaciągnąć pożyczki z banku na swoje firmowe cele, może zwrócić się o pomoc finansową do Inicjatywy Mikro MultiMoney. Kredyt udzielany jest przez ten Fundusz Pożyczkowy dla Firm na dowolny cel gospodarczy. Jak już zostało powiedziane, firma ta nie będzie sprawdzała historii kredytowej firmy w Biurze Informacji Kredytowej. Nie będzie też sprawdzała zaległości w ZUS i US. Dla niej wystarczające jest oświadczenie firmy o niezaleganiu ze zobowiązaniami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi i podatkami.

Fundusz Pożyczkowy stosuje czytelne zasady kredytowania, nie mijając się z prawdą w żadnym punkcie swojej oferty. Pozwala na spłatę zobowiązania kredytowego udzielonego firmie w stałych miesięcznych ratach. Okres kredytowania wynosi tu do 60 miesięcy. Sam proces kredytowania i wydania decyzji kredytowej trwa do 10 dni. Fundusz Pożyczkowy Inicjatywa Micro MultiMoney jest w stanie udzielić kredytu nawet firmie, która dopiero co powstała i została zarejestrowana w ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku tego
rodzaju kredytów stosowane są elastyczne formy zabezpieczeń spłaty kredytu.